fbpx

Obrońca tytułu przyjedzie do Tomaszowa. Skład Rosjan uzupełni Nikita Bogdanov

Rosyjska federacja (MFR) zgłosiła dwóch zawodników do startu w European Individual Ice Speedway Champioship. Powołania trafiły do obrońcy tytułu Dmitriya Soliannikova i Nikity Bogdanova. Rosjanie to zdecydowani faworyci w stawce Mistrzostw Europy.

Soliannikov to 22 letni zawodnik, który w Tomaszowie Mazowieckim będzie bronił tytułu Indywidualnego Mistrza Europy, wywalczonego w tym samym miejscu przed rokiem. Rosjanin swoją przygodę z lodem zaczynał jako dziecko – od jazdy na łyżwach i gry w hokeja. Od 8. roku życia jeździ na motocrossie i właśnie miłość do sportów motorowych sprawiła, że w roku 2016 postanowił spróbować swoich sił w lodowej odmianie żużla. Zaowocowało to zdobyciem tytułu Indywidualnego Mistrza Europy w ice speedwayu na torze Areny Lodowej. To na razie jego największy sukces w karierze. W Indywidualnych Mistrzostwach Rosji był piąty.

– Ci co mnie znają wiedzą, że nie przywiązuję wielkiej wagi do splendorów i tytułów. Jazda na motocyklu sprawia mi radość, a wszystko, co za tym idzie to już tylko dodatek. Sport nie jest w moim życiu sprawą najważniejszą, choć oczywiście profesjonalnie podchodzę do swoich obowiązków z tym związanych. Bardziej jednak skupiam na tym co dla mnie naprawdę ważne, czyli na religii. To mnie wypełnia radością, a nie myśl o zdobywanych medalach czy tytułach – zaznacza Mistrz Europy.

Kolejny z Rosjan to Nikita Bogdanov. Ten utalentowany, zaledwie 20-letni dziś zawodnik zaskoczył wszystkich w 2018 roku. Wtedy, w miejscowości Vyatskye Polyany wywalczył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Europy seniorów.  Teraz pojedzie w tej imprezie po raz drugi w karierze  i na pewno będzie jednym z kandydatów do zdobycia medalu.

Ma ambitne plany i śmiało radzi sobie w seniorskich zawodach ze znacznie bardziej doświadczonymi rywalami. Wysoką formą błysnął na początku roku, gdy zajął 4. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Rosji. Miniony sezon obfitował zresztą w jego w sukcesy. Bogdanov dobył m.in. złoty medal w Superlidze Rosyjskiej wraz z drużyną z Ufy, a także srebro w Indywidualnym Pucharze Rosji, gdzie ledwie 2 punktów zabrakło mu do triumfatora – Daniiła Iwanowa. Rosjanin to także złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Rosji Juniorów.

Bilety na European Individual Ice Speedway Championship dostępne są w serwisie ebilet.pl oraz na stronie bilety.speedwayevents.pl/