fbpx

Luca Bauer czyli niemiecki reprezentant Włoch

Na liście zgłoszeń do European Individual Ice Speedway Championship pojawiło się nazwisko przedstawiciela włoskiej federacji. Reprezentantem Italii podczas zawodów w Tomaszowie Mazowieckim (4 grudnia o 18.45 w Arenie Lodowej) po raz kolejny będzie urodzony w Niemczech Luca Bauer. Sponsorem głównym imprezy jest PKN Orlen.

W marcu 2019 roku karierę na torze w Inzelll zakończył jego ojciec Gunther Bauer. To jedna z największych legend ice speedwaya i najlepszy niemiecki zawodnik w historii. W sezonie 2003 został wicemistrzem świata, rok wcześniej wygrał – jako pierwszy zawodnik spoza Rosji – turniej Grand Prix. Na koncie ma też medal Drużynowych Mistrzostw Świata. Z kolei w swoim kraju tytuł mistrzowski indywidualnie wywalczył aż osiem razy.

                                                                                       

Rodzinne korzenie spowodowały, że Bauer junior na lodową odmianę żużla był wręcz skazany. Urodzony w Prien am Chemsee zawodnik na motocyklu usiadł po raz pierwszy w wieku 3 lat. Jego największe osiągnięcie w Indywidualnych Mistrzostwach Europy w żużlu na lodzie to trzecie miejsce wywalczone w 2019 roku na torze w Ufie.

– Z uwagi na karierę mojego ojca ten sport towarzyszył mi właściwie od zawsze. Szybko zacząłem treningi i spodobało mi się. Ice speedway to moje zajęcie zimą. Latem normalnie pracuję. Z jazdy mam wciąż sporo frajdy i to mnie nakręca – mówi przed rokiem zawodnik, który pojedzie w Tomaszowie Mazowieckim z włoską licencją po raz drugi. –  Na co liczę w Tomaszowie Mazowieckim? To początek sezonu, pierwszy poważny start. Ale na pewno chciałbym uplasować się wyżej niż przed rokiem. Wtedy wypadłem nie najlepiej, zajmując 11 miejsce – dodaje Bauer.

Bilety na European Individual Ice Speedway Championship dostępne są w serwisie ebilet.pl oraz na stronie bilety.speedwayevents.pl/