fbpx

Dwa miejsca dla Finów w European Individual Ice Speedway Championship

Poznaliśmy nazwiska kolejnych uczestników European Individual Ice Speedway Championship. Tym razem karty odkryli Finowie. 4 grudnia 2021 roku w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim zaprezentują się Atte Suollami i Max Koivula. 

 

Max to zawodnik, dla którego przygoda z lodową odmianą żużla zaczęła się w poprzednim sezonie. Turniej w Tomaszowie będzie dla niego sporym wyzwaniem, gdyż w Polsce nie startował nigdy i będzie to dla niego debiut w tak dużej imprezie.

– Mam ambitny cel, by na mojej szyi zawisł medal. Może i nie mam jeszcze sukcesów w tej odmianie żużla ale liczę, że to właśnie Arena Lodowa okaże się dla mnie szczęśliwa – zaznacza dość odważnie Koivula.


Najmłodszym zawodnikiem, który zaprezentuje się w Arenie Lodowej będzie Atte Suollami. W zeszłorocznych zawodach debiutował w Indywidualnych Mistrzostwach Europy. Zapłacił frycowe, kończąc zmagania na ostatniej 16 pozycji zdobywając zaledwie 1 punkt. W tym roku z pewnością postara się uplasować wyżej. Pochodzi z Tampere, gdzie próbuje sił również w tradycyjnej odmianie żużla.

Bilety dostępne na ebilet.pl i bilety.speedwayevents.pl