fbpx

Austriackie doświadczenie czyli Zorn i Simon pojadą w Tomaszowie

Austriacka federacja motocyklowa (AMF) powołała na Indywidualne Mistrzostwa Europy w żużlu na lodzie dwóch zawodników. Pierwszy z nich to znany i lubiany w Polsce 51-letni Frank Zorn, zdobywca tytułu mistrza Starego Kontynentu w ice speedwayu w Sanoku w 2008 roku. Stawkę uzupełni 54-letni zawodnik Harald Simon. Reprezentacja Austrii to zdecydowanie najbardziej doświadczona ekipa, spośród tych, które zjawią się w Arenie Lodowej.

Frank Zorn do walki o Indywidualne Mistrzostwa Europy powrócił rok temu po dłuższej przerwie. Austriak jest jednym z najbardziej znanych zawodników na świecie. Także oczywiście w Polsce, gdyż to właśnie on, w roku 2008 w Sanoku, wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Był to jedyny w historii triumf zawodnika spoza Rosji w historii tej imprezy.

Dwa lata wcześniej wywalczył brąz, a w ubiegłym roku w Arenie Lodowej Zorn uplasował się na 7 pozycji. W roku 2021 brał również udział w Indywidualnych Mistrzostwach Świata, gdzie zajął w klasyfikacji generalnej również 7 miejsce (w swoim bogatym dorobku ma trzy medale czempionatu globu). W Tomaszowie Mazowieckim wystartuje z numerem 7 – czy tym razem siódemka okaże się szczęśliwa?

Bardziej doświadczonym zawodnikiem od Zorna, który także od lat reprezentuje Austrię na międzynarodowej arenie, jest Harald Simon. W roku 2021 zakończył rywalizację w Indywidualnych Mistrzostwach Świata na wysokiej 6 pozycji. Warto przypomnieć, że to właśnie ten żużlowiec w 2011 roku brał udział w turnieju o Złote Koziołki w Polsce na poznańskim jeziorze Maltańskim i zwyciężył, pokonując nieżyjącego już Grzegorza Knappa o grubość kolca w oponie. Zajął też 8 miejsce w mistrzostwach Europy w Sanoku w 2008 roku. Wraca do naszego kraju, by po raz kolejny pokazać się z jak najlepszej strony.

Bilety na European Individual Ice Speedway Championship dostępne są w serwisie ebilet.pl oraz na stronie bilety.speedwayevents.pl/