Znamy skład Czechów. Nominacje dla Jana Klatovskiego i Lukasa Hutli

Przedstawiamy kolejnych uczestników European Individual Ice Speedway Championship, które 21 marca o godzinie 17.00 odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim. W Arenie Lodowej zaprezentują się m.in. powołani przez czeską federację motocyklową (ACCR) Jan Klatovsky i Lukas Hutla.

Pierwszy z nich, niespełna 38-letni zawodnik, jako jedyny w stawce miał już okazję zapoznania się z nawierzchnią w Arenie Lodowej. Jan wziął udział w treningu w tym nowoczesnym obiekcie i – jak sam przyznaje – nie może doczekać się marcowych zawodów.

– Miałem okazję testować nawierzchnię toru lodowego w Tomaszowie i muszę przyznać, że zarówno sam obiekt jak i stan lodu zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jeździło się świetnie – zaznacza czeski zawodnik. – Wierzę, że zawody w Tomaszowie okażą się najlepsze w całym sezonie! Obiekt na pewno temu sprzyja – dodał Klatovsky, pochodzący z żużlowej rodziny.

fot. Jarek Pabijan

 

Jego ojciec – Antonin senior to legenda czeskiego ice speedwaya, jeszcze więcej sukcesów odnosił starszy brat Antonin junior. Jano z kolei obecnie jest najlepszym zawodnikiem kraju naszych południowych sąsiadów.

Kolejnym czeskim reprezentantem podczas European Individual Ice Speedway Championship będzie Lukas Hutla. Ten 31-letni zawodnik nie miał szczęścia w kwalifikacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata w żużlu na lodzie 2020. O awans do cyklu walczył w wyścigu dodatkowym, przegrywając ze Szwedem Martinem Haarahiltunenem, którego również zobaczymy w Tomaszowie Mazowieckim.

fot. Jarek Pabijan

Czech liczył na “dziką kartę” w cyklu Ice Speedway Gladiators, ale ostatecznie jej nie dostał i pełni on jedynie rolę pierwszego rezerwowego. Startował jednak w rundach na torach w Ałmatach i Togliatti. W Mistrzostwach Europy ma dużo do udowodnienia i na pewno pokaże się z jak najlepszej strony!

Przypominamy o trwającej sprzedaży biletów na tą imprezę. Kup bilet online tutaj: bilety.speedwayevents.pl  oraz iseuro.com/bilety