Jasper Iwema i Bart Schaap reprezentantami Holandii w Tomaszowie Mazowieckim

Poznaliśmy kolejnych uczestników European Individual Ice Speedway Championship, którzy 21 marca zaprezentują się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Holenderska federacja motorowa (KNMV) wysłała powołania do Jaspera Iwemy i Barta Schaapa.

Jasper Iwema to niespełna 31-letni zawodnik, który w 2018 roku wdarł się na scenę lodowej odmiany żużla i startował w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata w Ice Speedwayu. W obecnym sezonie IMŚ na lodzie, do którego również uzyskał awans, zawodnik ten zajmuje na chwile obecną siedemnaste miejsce w stawce. Indywidualne Mistrzostwa Europy to jednak świetna dla niego okazja, by powalczyć o swój największy sukces w historii.

Fot. Jarek Pabijan

U boku Iwemy w European Individual Ice Speedway Champioship drugim holenderskim zawodnikiem będzie Bart Schaap. Ten niespełna 21-latek uzyskał od FIM stałą “dziką kartę” na starty w tegorocznym cyklu. Niestety na chwilę obecną, podobnie jak Jasper, zajmuje odległe miejsce w stawce.

– Wychodzę z założenia, że nie należy mieć co do siebie zbyt wielkich oczekiwań przed startem. Bo jeśli coś pójdzie nie tak, trudno to później zaakceptować – zdradził nam swoje podejście do sportu holenderski zawodnik, który pierwszy raz startów na żużlu na lodzie spróbował w 2015 roku. – Zamierzam wkrótce spróbować, tak jak mój tata, startów w klasycznej odmianie żużla. Zrobię to już w tym roku – zapowiada Schaap, który przygodę z motocyklami zaczął od występów w trialu.

Kibicom przypominamy o niezmiennie trwającej sprzedaży biletów online na European Individual Ice Speedway Championship. Wejściówki można nabywać na stronach internetowych: http://bilety.speedwayevents.pl lub iseuro.com/bilety.

Honorowy patronat nad zawodami w Tomaszowie Mazowieckim objął europoseł Ryszard Czarnecki.