Reprezentanci Szwecji przyjadą w trójkę

Poznaliśmy nazwiska reprezentantów Szwecji, którzy 21 marca 2020 roku zaprezentują się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim podczas European Individual Ice Speedway Championship. Nominacje szwedzkiej federacji motocyklowej (SVEMO) otrzymali Niklas Svensson i Martin Haarahiltunen. Z kolei weteran Stefan Svensson, prywatnie ojciec Niklasa, będzie pełnił rolę jednego z rezerwowych.

Stefan Svensson Fot. Jarek Pabijan

Dla klanu Svenssonów rywalizacja rodzinna na torze nie jest czymś nowym. Stefan w tym roku skończy 62 lata i nadal odczuwa radość ze ścigania się po lodowej tafli. Największy sukces w karierze odniósł w 1992 roku, wywalczając brązowy medal indywidualnych mistrzostw świata. Dziś pełni rolę mentora dla swojego syna, który jest najlepszym przykładem na to, że miłość do motocykli odziedzicza się w genach.

30-letni Niklas Svensson swojego ojca wciąż uważa za jednego ze swoich największych rywali na torze. – Przywykłem do ścigania się z ojcem, jest trudnym rywalem i nigdy nie jest mi łatwo z nim konkurować – przyznaje za każdym razem.

Niklas Svensson fot. Jarek Pabijan

Obaj walczą między innymi w tegorocznym cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata. I to ojciec – póki co – plasuje się w klasyfikacji wyżej – na 9. pozycji w klasyfikacji generalnej. Syn jest jedenasty, ale opuścił dwie imprezy w Togliatti, gdzie nie startował.

Szwedzkie trio w Tomaszowie Mazowieckim uzupełni niespełna 30-letni Martin Haarahiltunen. Także i on znalazł się w gronie zawodników walczących o tegoroczny tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. I na razie ze Szwedów spisuje się najlepiej, zajmując ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej. Do jego największych sukcesów należy zdobycie dwóch tytułów Indywidualnego Mistrza Szwecji – w 2018 i 2019 roku.

Martin Haarahiltunen. Fot. Jarek Pabijan

Kibicom przypominamy o niezmiennie trwającej sprzedaży biletów online na European Individual Ice Speedway Championship. Wejściówki można nabywać na stronach internetowych: http://bilety.speedwayevents.pl lub iseuro.com/bilety.