Stefan Pletschacher i Max Niedermaier wystąpią w barwach Niemiec

Poznaliśmy kolejne dwa nazwiska uczestników European Individual Ice Speedway Championship, którzy 21 marca 2020 roku zaprezentują się na torze w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Niemiecka federacja motocyklowa (DMSB) desygnowała do startu Stefana Pletschachera i Maxa Niedermaiera.

Bardzo już doświadczony na lodowych torach Pletschacher to blisko 42-letni zawodnik, który karierę w sportach motocyklowych rozpoczynał od motocrossu. Jako nastolatek sięgnął po tytuł wicemistrza Górnej Bawarii, jednak szybko zakończył karierę w tym sporcie. Powodem była kontuzja kolana, której doznał w wyniku poważnego upadku w wieku 15 lat.

Stefan Pletschacher

Gdy zdrowie uległo poprawie, dał się namówić do występu w kilku zawodach żużlowych. Wreszcie ten mierzący aż 190 cm wzrostu zawodnik spróbował swoich sił w Ice Speedwayu. Ściganie na lustrzanej tafli lodu okazało się dla niego strzałem w dziesiątkę.

W zawodach zadebiutował w 1996 roku w Berlinie. Od tego czasu nie rozstaje się z dyscypliną, choć na co dzień prowadzi firmę budowlaną, co jest jego stałym źródłem dochodu. Żużel na lodzie to dla Pletschachera przede wszystkim pasja. Co jednak nie przeszkadza mu w zdobywaniu tytułów Mistrza Niemiec!

Philip Ledager reprezentantem Szwajcarii w Tomaszowie Mazowieckim

Drugim niemieckim zawodnikiem, którego zobaczymy w Tomaszowie Mazowieckim będzie Maximilian Niedermaier. Talent do jazdy na lodzie odziedziczył po swoim ojcu (senior rodu nosił to samo imię i nazwisko). Ten 32-letni zawodnik osiedlił się pod Monachium, gdzie pracuje jako rolnik, co bardzo sobie ceni.

Jeszcze większą miłością Max pała jednak do lodowej odmiany żużla. Nie tylko z powodu osiągania ogromnych prędkości. Kocha ten sport także dlatego, że wymaga on sporego talentu do improwizacji.

– Części do motocykli nie można kupić w sklepie na każdym rogu. Często trzeba je budować samemu, co również sprawia mi dużą satysfakcję – mówi Niedermaier. – Ściganie się na motocyklu po lodzie porównać mogę tylko do skoków ze spadochronem. Osiąga się taki sam poziom adrenaliny – mówi Max, podobnie jak Stefan wielokrotny Mistrz Niemiec w Ice Speedwayu. Po raz ostatni sięgnął po ten tytuł w 2018 roku.

Próba toru w Arenie Lodowej

Kibicom przypominamy o niezmiennie trwającej sprzedaży biletów online na European Individual Ice Speedway Championship. Wejściówki można nabywać na stronach internetowych: http://bilety.speedwayevents.pl lub iseuro.com/bilety.

Honorowy patronat nad zawodami w Tomaszowie Mazowieckim objął europoseł Ryszard Czarnecki.