Philip Lageder pojedzie w Tomaszowie Mazowieckim pod flagą Szwajcarii

Poznaliśmy nazwisko drugiego, po Polaku Michale Knappie, uczestnika European Individual Ice Speedway Championship. Zawody odbędą się 21 marca 2020 roku w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Philip Lageder wystartuje w tej imprezie jako reprezentant Szwajcarii.

Ten niespełna 33-latek ma obywatelstwo austriackie. W tym kraju zresztą urodził się i mieszka na co dzień. Jednak w tym sezonie Lageder będzie startował ze szwajcarską licencją. Stąd jego zgłoszenie do tomaszowskich zawodów przez Federation Motocycliste Suisse, której przysługiwało jedno miejsce na liście startowej.

– Przygodę z ice speedwayem rozpocząłem stosunkowo niedawno. Jednak mam za sobą udział m.in. w Mistrzostwach Niemiec w Berlinie, pucharze Roelofa Thijsa w Holandii czy u siebie w domu, na torze w Weissenbach. W tym roku próbowałem swoich sił w indywidualnych mistrzostwach świata. Odpadłem jednak z rywalizacji w rundzie kwalifikacyjnej w Ornskoldsvik – powiedział Lageder.

Starty w zawodach ice speedwaya to dla tego zawodnika spełnienie marzeń i realizowanie pasji.

– Na co dzień pracuję zawodowo, dopiero później mam czas na treningi i pracę przy sprzęcie. Zawsze marzyłem o tym, by startować w tej dyscyplinie sportu. Pasję do motocykli zaszczepił mi ojciec, który rywalizował w sidecarach. Ja próbowałem trochę jazdy na motocrossie. Zresztą chętnie czynię to do dziś. Nie miałem za to do czynienia z innymi odmianami speedwaya – przyznał Lageder, który po raz pierwszy wystartuje w Polsce. – Jestem bardzo podekscytowany z powodu występu w imprezie rangi indywidualnych mistrzostw Europy. Liczę, że pokażę się z jak najlepszej strony i miło będę wspominał jazdę w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim – zakończył reprezentant Szwajcarii.